טיפול בבית הקשיש באמצעות עובד ישראלי

בכל הנוגע לטיפול בקשישים ודאגה לזכויותיהם ולרווחתם האישית – חברות סיעוד הן גורם מרכזי העושות עבודת קודש בתחום.
כולנו נזדקק בשלב זה או אחר לטפל ביקרים לנו, אימא, אבא, סב או סבתא, או לדאוג לעצמנו כאשר נגיע לגיל השלישי ונהיה חייבים עזרה.
ישנם כמה פתרונות מעשיים ויעילים לטיפול בקשישים ובאנשים מבוגרים – ביניהם חברות סיעוד המעניקות שירותים התורמים לרווחתם.
עבודת הסיעוד מתחילה בייעוץ מקצועי בדבר זכויות רפואיות, בירור סטטוס בביטוח לאומי וכדומה, ועד שכירת שירותי סיעוד מקצועיים וחוקיים, במסגרתם מקבלים המטופלים, אנשים מבוגרים על פי רוב, אך גם בעלי מוגבלויות ואנשים אחרים שחייבים עזרה פיזית בהתנהלותם – עזרה סיעודית.

  • חוק הסיעוד נועד להעניק גמלה לכל אזרח ישראלי שהגיע לגיל פנסיה ותלוי בזולת בביצוע פעולות יום יומיות. הגמלה ניתנת על ידי מתן טיפול אישי בבית המטופל על ידי מטפלת שכישוריה מתאימים לצורכי המטופל
  • המוסד לביטוח לאומי בחר גופים שיספקו את השירות וחברתנו נמנית על נותני שירות אלה.
  • אנו מעסיקים מטפלים ומטפלות דוברי שפות שונות שמספקים שירותים כוללניים בבית המטופל לפי צורכי המטופל ועבורו בלבד ובין השאר בישול, כביסה, ניקיון סביבת המטופל, טיול, ליווי, רחצה, האכלה, הלבשה, קניות ועוד פעולות שנדרשות לסייע למטופל להמשיך את חייו באיכות מקסימלית ושמירה על כבודו.
  • היקף השירות ניתן בהתאם לזכאותו של המטופל כפי שהיא נקבעת על ידי המוסד לביטוח לאומי אך יחד עם זאת אנו בודקים מפעם לפעם האם היקף השירות הניתן מתאים לצרכים המשתנים של המטופל ובמידת הצורך אנו ממליצים למטופל ולבני משפחתו כיצד לנהוג.
  • אם יש צורך בהיקף גדול יותר, יגיש המטופל בקשת החמרה או ייזום פניה לקרן לנפגעי השואה.
  • מערכת היחסים המתקיימת בין מטפל למטופל היא מאוד אינטימית ולכן אנו מבצעים התאמה מיטבית בין המטפל למטופל ומביאים בחשבון את כל אותם נתונים הנדרשים לאפשר שביעות רצון של שני הצדדים כגון : שפת דיבור, מגדר, סגנון בישול, רקע תרבותי וכו'.
  • אנו דואגים שהטיפול בקשישים יהיה מוצב בבית המטופל יידע בדיוק מה עליו לעשות לפרטים נוספים ניתן לראות ב- טיפול בקשישים על ידי חברת לכל. הידע שיש בידי המטפל נרכש בקורס מטפלות שבו הוא משתתף או בהדרכה אישית של עובד מקצועי בבית המטופל או שניהם. כך למשל אם יש צורך לרחוץ את המטופל יוצב אצלו מטפל שעבר הכשרה מתאימה ובנוסף ירענן העובד המקצועי (במקרה הזה אחות מוסמכת) ובמקרה שיש צורך לטפל במטופל דמנטי גם אז יעבור העובד ריענון והדרכה על ידי העובד המקצועי (במקרה זה עובד סוציאלי).
  • השירות ניתן באמצעות עובד ישראלי כל זמן שהדבר אפשרי.

יתרונות